ΛΕΥΚΗ ΝΥΧΤΑ ΣΤΟ ΙΛΙΟΝ!

Από Εμπορικό Συλλόγο Ιλίου

Δράσεις

ΛΕΥΚΗ ΝΥΧΤΑ ΣΤΟ ΙΛΙΟΝ!

Το μεγαλύτερο πολιτιστικό γεγονός που ο Δήμος μας ξεκίνησε πρώτος στην Ελλάδα το 2013 και από τότε αποτελεί επιτυχημένο θεσμό και ισχυρό πόλο έλξης για την πόλη μας!

ΟΛΗ Η ΠΟΛΗ ΜΙΑ ΓΙΟΡΤΗ!
Με τη συμμετοχή του #Εμπορικός_Σύλλογος_Ιλίου
📍 ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΗ ΣΚΗΝΗ με πολιτιστικούς και εθνικοτοπικούς συλλόγους της πόλης, Λέτα Κορρέ, Πολυχρόνη & Γιώργο Κορρέ, Θεοδοσία Στίγκα. Πλατεία Ηρώων Πολυτεχνείου, έναντι Δημαρχείου.
📍 ΠΟΠ & ΡΟΚ σκηνή με Ιωάννα Καβρουλάκη και Before Twenty. Πλατεία Αγαμέμνωνος (Άλσος Ιλίου).
📍 ΑΣΤΙΚΟ ΠΑΝΗΓΥΡΙ με το μουσικό σχήμα Γκιντίκι και ΛΑΪΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ με Λαέρτη Πέτρο. Πλατεία Ρίμινι.
📍 ΓΛΕΝΤΙ με τον Μπάμπη Τσέρτο Μαζί του τραγουδούν η Ειρήνη Τουμπάκη και ο Νίκος Καραγιάννης. Πλατεία Δασκάλας.
📍 ΜΟΥΣΙΚΟ ΣΤΕΚΙ ΙΛΙΟΥ
Rock, pop, jazz, blues, από την Ελληνική και ξένη μουσική σκηνή:
  • 2 of US
  • Ηρακλής & Λερναία Ύδρα
  • Γιάννης Νικολάου & το Συγκρότημα των Λαθρεπιβατών
  • Κωνσταντίνος Ντάσιος.
Μανάκη & Νέστορος.
📍 ΜΟΥΣΙΚΟΧΟΡΕΥΤΙΚΗ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ Smile Music Festival για μικρούς και μεγάλους! Πλατεία Ευαγγελίστριας.
📍 Προβολή επιχειρήσεων και έκθεση βιβλίου. Νέστορος (μεταξύ των οδών Πρωτεσιλάου και Ιδομενέως).
📍 Και πολλές παράλληλες εκδηλώσεις!

👉 Δείτε το πρόγραμμα πατώντας εδώ!

Ρωτήστε μας

Είμαστε στη διάθεσή σας για οποιαδήποτε ερώτηση  σχετικά με το θέμα σας

ΧΡΗΣΙΜΗ ΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗ

ΕΓΓΡΑΦΕΙΤΕ ΣΤΟ NEWSLETTER ΜΑΣ

Εγγραφείτε στο Newsletter μας και μείνετε ενημερωμένοι σχετικά με τις υπηρεσίες μας και τις αποφάσεις μας.

ΕΓΓΡΑΦΕΙΤΕ ΣΤΑ NEWSLETTER ΜΑΣ

Εγγραφείτε στα Newsletter μας και μείνετε ενημερωμένοι σχετικά με τις υπηρεσίες μας και τις αποφάσεις μας.